Osowiaczek

OSOWIACZEK

Miesięcznik Przedszkola nr 87 w Gdańsku-Osowej       nr 121 1 września 2018 r.

KONTAKT: tel. przedszkola (58) 554-55-88         e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

strona internetowa:   www. przedszkole87osowa.pl

ZEBRANIE RODZICÓW

Wszystkich grup

6.IX.2018 godz. 17.00

Zebranie będzie się składało z 2 części:

• Spotkania z dyrektorem, na którym będzie mowa o najważniejszych sprawach organizacyjnych dotyczących pracy przedszkola w nowym roku szkolnym,
  • Spotkania z nauczycielkami oraz lektorkami grup, w czasie którego dowiedzą się Państwo szczegółów na temat pracy danej grupy i podpiszecie Państwo stosowne oświadczenia

Drodzy Rodzice, zebranie na które Państwa zapraszamy jest właściwym momentem na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości i uzyskanie odpowiedzi na Państwa pytania, dlatego liczymy na udział przynajmniej jednego z rodziców każdego dziecka!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

PŁATNOŚCI   ZA PRZEDSZKOLE

Prosimy o wnoszenie opłat wyłącznie na konta i dokładnie takiej kwoty jaka zostanie podana Państwu na karteczkach, do 10-go każdego miesiąca. Numery kont znajdują się na tablicy dla rodzica w przedszkolu i na stronie internetowej przedszkola

ODLICZENIA ZA WYŻYWIENIE

W przypadku nieobecności dziecka w przedszkolu(tzw. opłata stała) przysługuje odliczenie za każdą nieobecność, a w przypadku wyżywienia tylko:

-Jeśli zgłoszenie nastąpi w dniu poprzedzającym nieobecność dziecka –od pierwszego dnia nieobecności,

-Jeśli zgłoszenie nastąpi w pierwszym dniu nieobecności dziecka – od drugiego dnia nieobecności.

Zgłoszenia   nieobecności dziecka można dokonać telefonicznie (u intendenta) lub wpisując na listę znajdującą się na tablicy ogłoszeń danej grupy (w szatni). Za pośrednictwem poczty elektronicznej tylko

w   sytuacjach, gdy nie ma w/w możliwości.

PLAC ZABAW

Drodzy Rodzice,

zgodnie z Regulaminem, na przedszkolnym placu zabaw mogą przebywać dzieci tylko

i wyłącznie pod opieką nauczyciela.

Dla zapewnienia pełnego bezpieczeństwa naszym przedszkolakom bardzo prosimy odbierając swoje dziecko opuścić teren przedszkola.

UPOWAŻNIENIA

DO ODBIORU DZIECKA

Rodzice, którzy chcą wyznaczyć inne osoby(wyłącznie pełnoletnie) do odbierania dziecka (nawet okazjonalnie) powinni dostarczyć do nauczycielki grupy pisemne upoważnienie zawierające:

• imię , nazwisko os.upoważnionej
  • stopień pokrewieństwa/ znajomości

(kim są dla dziecka),

• nr dowodu osobistego lub PESEL
  • nr telefonu osoby upoważnionej

Uwaga!!! Nie obowiązują upoważnienia dostarczone w roku ubiegłym. Z początkiem nowego roku szkolnego należy dostarczyć aktualne upoważnienia.

SERDECZNIE WITAMY

WSZYSTKIE DZIECI I ICH RODZICÓW PO WAKACYJNEJ PRZERWIE

Życzymy udanego roku przedszkolnego, pełnego radości i zadowolenia z wszelkich osiągnięć. Rodziców zapraszamy do współpracy z przedszkolem, dzielenia się uwagami, spostrzeżeniami i pomysłami oraz wspólnego dbania o bezpieczeństwo                     i wielokierunkowy rozwój naszych przedszkolaków.

WYPRAWKA

oraz UBRANIA   NA ZMIANĘ

Prosimy o przyniesienie:

• kapci umożliwiających bezpieczne poruszanie się dziecka w przedszkolu (kapcie pełne, dopasowane rozmiarem, utrzymujące stopę we właściwej pozycji, najlepiej zapinane na rzepy)
  • kubka z pastą do zębów i szczoteczką
  • stroju gimnastycznego w worku
  • teczki z gumką do gromadzenia prac plastycznych dziecka

UWAGA!!!

Wszystkie w/w elementy wyprawki należy podpisać imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka.

Prosimy również, aby w szatni w szafce u każdego dziecka pozostawić komplet ubranek na zmianę na wypadek zamoczenia, zabrudzenia lub nieprzewidzianej zmiany pogody.

DZIECI CHORE

Dzieci przeziębione (katar, kaszel)

powinny zostać w domu.

Po każdej chorobie zakaźnej dziecka

lub dłuższej niż 2 tyg. należy dostarczyć zaświadczenie od lekarza, że dziecko może uczęszczać do przedszkola.

ALERGIE

W przypadku istnienia jakiejkolwiek alergii u dziecka, prosimy o zgłaszanie tego faktu nauczycielce grupy.

Jeśli występuje alergia pokarmowa i jest wymagane wyeliminowanie z diety jakiegoś składnika, należy dostarczyć do nauczyciela

AKTUALNE ZAŚWIADCZENIE

OD   LEKARZA   SPECJALISTY

jasno określające jakiego składnika dziecko nie może spożywać.

ZAJĘCIA   DODATKOWE

Wszystkie zajęcia dodatkowe rozpoczną się od października 2018. Oferta zajęć dodatkowych wraz z cennikiem zostanie przedstawiona na zebraniu organizacyjnym 6.IX.2018r przez dyrektora przedszkola.

PRZYPROWADZANIE/ ODBIERANIE DZIECKA

Bardzo prosimy o przyprowadzanie i odbieranie dziecka zgodnie z zadeklarowanymi   godzinami w podpisanej przez Państwa umowie.

Osowiaczek 121, red. Iwona Badzioch             kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.