Grupa 1 Krasnoludki

Krasnale to grupa najmłodszych dzieci w przedszkolu.

Należy do niej dwadzieścia pięcioro dzieci 3-letnich (13 dziewczynek i 12 chłopców).

Podstawę Programową realizujemy w oparciu o program wychowania przedszkolnego

„Wokół przedszkola” wyd. Mac. Korzystamy także z programów autorskich nauczycieli naszego przedszkola.

Zajęcia w naszej grupie koncentrują się zwykle wokół realizowanego w danym tygodniu kręgu tematycznego. Są to zabawy wspierające rozwój mowy i myślenia, zabawy dydaktyczne, przyrodnicze, matematyczne.

Jesteśmy bardzo ciekawą świata grupą, dlatego nasze codzienne zajęcia dydaktyczno-wychowawcze obfitować będą w zabawy badawcze i eksperymenty.

My, Krasnale, zawsze chętnie tworzymy, więc będziemy wspierać nasz rozwój poprzez sztukę:

- teatralną – „dziecko - widzem” podczas comiesięcznych przedstawień teatralnych w naszym przedszkolu, a także „dziecko - aktorem”- podczas okazjonalnych występów dla rodziców,

babć i dziadków;

- plastyczną - poprzez poznawanie i tworzenie różnych form plastycznych i technicznych,

- muzyczną - podczas zajęć umuzykalniających- nauczymy się nowych piosenek, będziemy akompaniować na instrumentach i przygotowywać się do występów.

Jesteśmy grupą szybką i energiczną, dlatego każdego dnia wspieramy nasz rozwój fizyczny podczas zabaw ruchowych w sali i na świeżym powietrzu, a także podczas gimnastyki na sali gimnastycznej.

Nasza grupa to grupa dzieci otwartych na nowe doświadczenia, zawsze chętnych do zabawy

i współpracy, dlatego będziemy brać udział w różnego rodzaju konkursach - zarówno wewnątrzprzedszkolnych, jak i tych organizowanych przez inne placówki. Chętne dzieci mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych, jakimi są zajęcia z języka angielskiego.

Wielu wspaniałych, wspólnie spędzonych chwil życzą nauczyciele Elżbieta Połejko i Barbara Chrapkowska, oraz panie Agnieszka i p. Magda :)

Ogłoszenia dla rodziców