Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Licznik odwiedzin

Today1
Yesterday24
Week122
Month367
All93038

Currently are 8 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter

Grupa 2 Smerfy

 

 

SMERFY

W naszej grupie jest 6 dziewczynek i 18 chłopców w wieku 4 i 5 lat.

Zajęcia edukacyjne będą prowadzone zgodnie z Podstawą programową wychowania przedszkolnego i w oparciu o programy: 

  1. „Nasze przedszkole” program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci, wydawnictwa MAC
  2. „Cztery pory roku”program wychowania przedszkolnego z edukacją ekologiczną Iwony Badzioch i Bożeny Cymerys (jako program wspomagający).
  3. „Świat na dłoni” innowacja pedagogiczna w oparciu o autorski program Iwony Badzioch, nowoczesne spojrzenie na rozwijanie zainteresowań młodego człowieka, a tym samym stymulowanie wielokierunkowości jego rozwoju. Założeniem jest naturalny, swobodny kontakt z kulturą innych krajów, pozwalający dziecku doświadczać, odkrywać, poznawać i kreować swój własny stosunek do poznawanej rzeczywistości.

Wprowadzona w naszej grupie innowacja ma na celu:

*Rozwijanie ekspresji muzycznej  poprzez słuchanie nagrań, koncertów

oraz   śpiew, taniec i wspólne muzykowanie.

* Rozwijanie ekspresji plastycznej poprzez ukierunkowanie  procesu  spostrzegania w  twórcze przekształcanie otaczającej rzeczywistości.

* Stymulowanie naturalnej ciekawości poznawczej, poprzez aktywizację wszystkich zmysłów, w tym węchu i smaku, w toku doświadczeń kulinarnych.

* Rozwijanie zainteresowania językiem hiszpańskim, osłuchanie z podstawowymi zwrotami w tym języku, przygotowanie do nauki języka hiszpańskiego, jako drugiego języka obcego.

* Przygotowanie do konstruktywnego posługiwania się technologiami informatycznymi, a w szczególności do samodzielnego zdobywania wiedzy.

W sali mamy kilka kącików tematycznych, w których spędzamy czas przeznaczony na zabawę i poznawanie świata: kącik klocków wykorzystywany do zabaw konstrukcyjnych, kącik samochodowy z garażem, kącik lalek, kącik teatralny, kącik książki z bajkami i wierszami, kącik puzzli, układanek i gier dydaktycznych, kącik plastyczny oraz  kącik przyrodniczy, w którym gromadzimy skarby i okazy przyrodnicze stosownie do pór roku i tematyki zajęć. Jest też kącik hiszpański, w którym gromadzić będziemy rekwizyty związane z językiem hiszpańskim oraz kulturą krajów hiszpańskojęzycznych.

Planujemy założyć również inne kąciki stałe lub czasowe: kącik regionalny, kącik muzyczny, kącik sklepowy itp. Chcemy wspólnie wzbogacać nasze kąciki o nowe zbiory. Niektóre z nich będziemy gromadzić lub wykonywać sami (np. do kącika przyrodniczego lub regionalnego).

Dodatkową atrakcją i urozmaiceniem  naszych codziennych zajęć będzie wykorzystanie tablicy multimedialnej do różnego rodzaju ćwiczeń i zabaw interaktywnych tak bardzo lubianych przez wszystkie przedszkolaki.

Oprócz udziału w zajęciach prowadzonych przez nasze Panie, zabaw w kącikach i ćwiczeń na sali gimnastycznej, jak najwięcej czasu będziemy spędzać w ogrodzie przedszkolnym i podczas spacerów do pobliskiego lasu. W zajęciach edukacyjnych przez cały rok będzie się przewijać tematyka ekologiczna, będziemy obserwować i poznawać przyrodę, ucząc się jednocześnie szanować ją i chronić. Będziemy poznawać świat poprzez kontakt z naturalnym środowiskiem, doświadczenia i eksperymenty, literaturę, teatr, sztukę. Najłatwiej nauczymy się wielu rzeczy  działając, przeżywając i tworząc.

Mamy nadzieję, że uda nam się oczarować Kochanych Rodziców umiejętnościami, wytworami naszej pracy i występami artystycznymi.

 

 Iwona Badzioch

 

Ogłoszenia dla rodziców

Wyróżnienia i Nagrody

Gdańsk.pl