Kontakt

Przedszkole nr87

ul. Komandorska 77

80-299 Gdańsk

tel. /fax (58) 554-55-88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Administracja

Licznik odwiedzin

Today8
Yesterday16
Week108
Month445
All92505

Currently are 18 guests and no members online


VCNT - Visitorcounter
  • 0.jpg
  • 1.JPG
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.JPG
  • 6.JPG

Grupa 3 Biedronki

 

BIEDRONKI

 

                                                                                                              Grupa III – 5 i 6 latki. Przygotowujemy się do szkoły.

         Nasze przedszkolaki to mądre i wesołe dzieciaki, które doskonale czują się
w swoim towarzystwie, między nimi nawiązały się bliższe kontakty i przyjaźnie.

Realizujemy podstawę programową.  Pracujemy w oparciu o program Mac „Nasze Przedszkole” oraz o programy własne: plastyczny ,,Mały artysta" czy współpracy z rodzicami ,,Wspomaganie rodziców w procesie wychowania dziecka".

Dzieci korzystają z cyklu książek ,,Kolorowy Start".

Nasze przedszkolaki nigdy się nie nudzą, gdyż ich pobyt w przedszkolu jest bardzo urozmaicony ciekawymi zabawami i codziennymi zajęciami.

,,Biedronki" są ciekawe świata i wszystkiego co je otacza. Podczas wycieczek i spacerów dzieci obserwują zmieniającą się przyrodę, poszerzają  wiedzę o dalszym i bliższym środowisku (spacery do lasu, ogródków działkowych, szkoły podstawowej itp.) Biorąc udział w przedstawieniach teatralnych poznają świat sztuki.

,,Starszaki " chętnie śpiewają, grają na instrumentach, tańczą. Umiejętności te zaprezentują podczas uroczystości przedszkolnych.

Dzieci pilnie ćwiczą swoje ręce w toku licznych ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych.

Grupa uczestniczy w konkursach plastycznych, recytatorskich i muzycznych organizowanych w naszym i innych przedszkolach. Jesteśmy laureatami licznych nagród, dyplomów i wyróżnień.

Podczas warsztatów dzieci będą wykonywały wspólnie z rodzicami ozdoby choinkowe oraz koszyki wielkanocne. Nie zabraknie sposobności do przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i  hodowli roślin.

Współdziałając z rówieśnikami dzieci nabywają umiejętności nawiązywania prawidłowych relacji, uczą się przestrzegania norm i przyjętych zasad.

,,Biedronki" są sprawne ruchowo, chętnie wykonują ćwiczenia gimnastyczne.

Wykonują różnorodne ćwiczenia z zakresu: logicznego myślenia, spostrzegawczości, znajomości figur geometrycznych, umiejętności przeliczania elementów i klasyfikowania ich, poprawnej wymowy,  komunikacji słownej oraz przygotowania do podjęcia czytania.

            Życzymy wielu sukcesów w codziennej pracy, w doskonaleniu swoich zdolności i  umiejętności.

 

Iwona Kononiuk i Magdalena Wysocka           

Ogłoszenia dla rodziców

Wyróżnienia i Nagrody

Gdańsk.pl